Yeni

Mesafeli Satış Sözleşmesi

sideblock

sideblock

Ürün Garanti Kapsamı ve Ürün İade Şartları

Değerli Müşterimiz;

www.otantikicigiyim.com adresli internet sitemizden gerçekleştirdiğiniz alışveriş işlemi neticesinde tarafınıza ulaşan ürünler taklit vb. olmayıp tamamen orjinaldir. Ayrıca sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünler üretici firmanın garantisi altındadır.

* İnternet sitemizden satın almış olduğunuz ürün/ürünlerde herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda toptan satışlarımız için     0212 522 29 36           internet satışları için                  0216 575 07 45  veya  0532 710 76 58  numaralı iletişim hatlarından müşteri hizmetleri birimimize ulaşarak bilgi verebilirsiniz. Müşteri hizmetleri servisimiz haftanın 7 günü 24 saat boyunca sizlere hizmet sunmaktadır.

* İade işlemleri esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız açısından doğrudan müşteri hizmetleri birimimiz ile irtibata geçmeniz, müşteri hizmetlerimiz dışında başka bir departmana başvurmamanız gerekmektedir.

* İade edilen ürünler ile birlikte merkezimize mutlaka ürün faturasının aslının da gönderilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda ürünün iade süreci kesintiye uğramaktadır.

* Ürün iade işlemlerinde; iade etmek istediğiniz ürünün hasar görmemiş olması önem taşımaktadır. Hasar görmüş ve kullanılmış ürünlerin iadesi mümkün değildir.

* Havale veya kapıda ödeme seçenekleri ile ödeme yaparak satın aldığınız bir ürünü iade etmek istediğinizde faturada ismi bulunan kişiye ait iban numarasının da bildirilmesi gerekmektedir. Fatura üzerinde yazılı kişinin haricinde ödeme yapılması mümkün değildir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlere ait ürünlerin iadesinde bankanızca uygulamacak prosedürler doğrultusunda iade süreci işleyecektir.

* Yasal iade süreleri haricinde iade edilen, hasara uğramış, kullanılmış veya faturası ibraz edilemeyen ürünlerin iade işlemleri gerçekleştirilmeyecek ve merkezimize gönderilen ürün karşı ödemeli olarak alıcıya kargolanacaktır.

* İç giyim ürünlerinin iadesi hijyen kuralları doğrultusunda tekrar kullanılmaları ve satışları mümkün olmadığından kabul edilmemektedir.

* Müşterilerimiz diledikleri takdirde sitemizden satın aldıkları ürünlerde iade yerine değişim işlemi de gerçekleştirebilmektedirler. Değişimi yapılacak ürünün yukarıda belirtildiği gibi yıpranmamış, kullanılmamış olması ve ürün faturasının ibraz edilmesi gerekmektedir.

* İade ve değişim işlemlerinde kargo ücreti; ürünün firmamızın anlaşmalı olduğu Sürat Kargo firması haricinde bir kargo firması ile gönderilmesi durumunda müşteri tarafından karşılanmaktadır. Sürat Kargo ile yapılan gönderilerde alıcı kargo bedeli ödememektedir.

* Ürün iadeniz tarafımıza teslim edildiği tarihten itibaren 10 gün içerisinde iade süreciniz tamamlanacaktır.

* İade sürecinin aşamalarını sitemizdeki üyelik kısmından giriş yaparak siparişlerim linkinden takip edebilirsiniz.

* Yukarıda belirtilen iade ve değişim süreçleri aşağıda yer alan Cayma Hakkı kapsamında değerlendirilmektedir.

 

Cayma Hakkı

* Alıcı satın aldığı ürünün kendisine teslim edilidiği tarihi takip eden 14 gün içerisinde ürünü iade edebilir.

* Cayma hakkı kullanımı öncesinde alıcının web sitesindeki üyelik bilgileri ile cayma hakkı bildirimini satıcı firmaya ulaştırması gerekmektedir.

* Satıcı ise bahse konu cayma beyanının kendilerine iletildiği tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade sürecini tamamlamakla yükümlüdür.

* Bu noktada alıcının yükümlülüğü; cayma bildirim formunun satıcı firmaya iletilmesini takip eden 10 gün içerisinde ürünü satıcıya ulaştırmaktır. Bu süre zarfında satıcıya ulaşmayan ürünler alıcı tarafından kabul edilmiş sayılmaktadır.

* Cayma hakkından yararlanılabilmesi için iade edilen ürünün tekrar satılabilir niteliğini kaybetmemesi esastır. Bu nedenle hasar görmüş, kullanılmış ürünler ile hijyen nedeniyle geri alınmasında sakınca olan ürünler cayma hakkı kullanımı kapsamı dışındadır.

* İade edilen ürünün cayma hakkı koşullarını karşılaması durumunda satıcı iade tarihinden en geç 14 gün içerisinde ürün bedelini alıcıya ödemek durumundadır. Bu sürenin aşılması durumunda alıcının gecikmeye ilişkin hakları saklıdır.

* Cayma hakkı kullanımında alıcının ürünü satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketi haricinde başka bir kargo şirketi ile göndermesi durumunda gerek ücret ve gerekse üründe taşıma esnasında meydana gelecek hasarlardan satıcı sorumlu değildir.

* Siparişin verilip ödemenin yapıldığı ancak ürün teslim edilmeden cayma hakkının kullanıldığı durumlarda ise eğer ürün kargoya verilmiş ise ürünün satıcıya iade edilmesi kapsamındaki kargo ücretinden alıcı sorumludur. Ürünün kargoya verilmeden önce iptal edilmesi durumunda ise tarafların birbirlerine karşı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

Hangi Durumlarda Cayma Hakkı Kullanılamaz?

Cayma hakkı; aşağıda belirtilen nedenlerin mevcut olması durumunda alıcı tarafından kullanılamaz.

- Ekonomik gelişmelere bağlı olarak satıcının müdahalesi olmadan fiyatı değişen değerli eşyaların (altın, gümüş vb.) satın alınması durumunda,

- Müşterinin talebi doğrultusunda hazırlanan özel siparişlerde,

- Yapısal olarak geri gönderilmeye müsait olmayan veya bozulma rizki bulunan ürünlerin (gıda vb.) siparişlerinde,

- Son kullanma tarihlerinin dolma riski bulunan ürünlerin siparişlerinde,

- Satın alındıktan sonra ambalaj, mühür vb. Özelliklerini yitirmeleri nedeniyle tekrar satılabilir özelliklerini kaybeden ürünlerin siparişlerinde,

- İadeleri sağlık açısından sakıncalı olan ürünlerin siparişlerinde,

- Tüketici tarafından teslim alındıktan sonra başka ürünler ile karıştırılan ve ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlerin siparişlerinde,

- Abonelik sözleşmesi yapılmadan satın alınan gazete, dergi ve diğer süreli yayınlara ilişkin iade süreçlerinde,

- Belirli bir zaman aralığını kapsayan tatil, konaklama, otomobil kiralama ve boş zaman değerlendirme kapsamında satın alınan hizmetlerde (rezervasyon yapıldıktan sonra fiilen hizmeti almadan yapılan iptal işlemlerinde ilgili mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmeler geçerlidir);

- Müşterinin onayına bağlı olarak yapımına / tedarik sürecine başlanan ürün ve hizmetlerin siparişlerinde,

- Dijital ortamda satın alındığı anda kullanılan hizmetlere ilişkin siparişlerde,

- Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamı dışında olan ürün ve hizmetlerin sipariş işlemlerinde cayma hakkı kullanılamamaktadır.

 

Uyuşmazlık ve İhtilaflarda İzlenecek Yöntem:

İşbu sözleşme ve mesafeli satış sözleşmesinin uygulanmasında ve doğabilecek hukuki ihtilaflarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen satış değerinin altında kalan ürün siparişlerinde alıcının/müşterinin ikametgahının bulunduğu il ve ilçedeki Tüketici Hakem heyetleri ve Tüketici mahkemeleri yetkilidir.

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 1. maddesinde doğrudan Tüketici hakem Heyetlerinin görev alanına giren tüketici ihtilaflarına ilişkin alt ve üst değerlen açıklanmıştır. Söz konusu alt ve üst limitler dahilindeki hukuksal sorunlar doğrudan Tüketici Hakem Heyetlerine başvurularak çözümlenecektir.

İşbu sözleşmede yer alan bilgilendirmeler ticari ahlak ve iyiniyet kuralları çerçevesinde müşterilerin eksiksiz olarak bilgilendirilmesi ve ergin olmayanlar ile ayırtım yeteneği olmayan veya kısıtlı olan erginlerin korunmaları amacıyla gerçekleştirilmiştir.

 

İletişim Bilgileri

Sözleşme kapsamında sunulan garanti ve iade işlemleri ile ilgili olarak iletişim kurmanız gereken adres ve telefon bilgileri aşağıda belirtilmiştir. Bu bilgiler haricinde gerçekleştirilen iade işlemlerinden firmamız sorumlu değildir.

 

İade Adresi : COŞAR Bilişim Tekstil - ARAS Kargo AŞİREFENDİ Şubesi

Ofis Adresi : İçerenköy Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi

No:61 B-16 Ataşehir / İSTANBUL (PK: 34758)

Mağaza Adresi: Hobyar Mah.Hocahanı Sok.Bahtiyar Han k:2 No:62-63-64-65-66-67-68 Eminönü İSTANBUL

Elektronik Posta: info@otantikicgiyim.com

Telefon : 0212 522 29 36    -  0216 575 07 45 -  0532 710 76 58

© 2014 | Tüm Hakları Saklıdır!